Załączniki do postu:
{files}

        Celem projektu "Papieski Zakątek" realizowanego we współpracy z Regionalną Fundacją Rozwoju "Serce" w Kolbuszowej  i  Zespołem Szkół im. ks. Prałata S. Sudoła w Dzikowcu  było dążenie do zainteresowania uczniów wiedzą o Janie Pawle II w związku z 100. rocznicą urodzin i 42. rocznicą wyboru na papieża. Projekt ten to również alternatywa na kreatywne i wartościowe spędzanie wolnego czasu , sposób na integrację środowisk lokalnych  i podmiotów wchodzących w skład Organu Prowadzącego Szkołę.W  związku z tym uczniowie byli twórcami i redaktorami "Księgi Opowieści o Janie Pawle II". W ramach projektu został zorganizowany w części niezagospodarwanego korytarza szkolnego   tzw. "Papieski Zakątek", w którym zostały zgromadzone  publikacje o Janie Pawle II  oraz ekspozycja Jego zdjęć i cytatów, wybranych przez uczniów klasy VII i VIII szkoły. W ramach lepszego poznania sylwetki Patrona zakątka, Jego  wszechstronnych zainteresowań   i  uzdolnień, działalności  i twórczości  oraz cnót  i wartości , a także umożliwienie  uczestnikom udziału w pozytywnej rywalizacji oraz rozwijaniu swoich ambicji, został zorganizowany konkurs papieski, w którym wzięli udział  przedstawiciele klas IV-VIII.Wszyscy zostali nagrodzeni zgodnie z osiągniętymi miejscami.

    Celem  działań było również stworzenie  miejsca, które byłoby  jednocześnie  zakątkiem   edukacyjno -rekreacyjnym dla uczniów  podczas  przerw,  aby w swobodny i przystępny sposób stworzyć  im  możliwość "obcowania" z osobą Jana Pawła II,  zainteresowania się  Jego życiem,  pasją, wartościami, którym  był  zawsze wierny.

Udało nam  się stworzyć urokliwy zakątek wypełniony cichą obecnością  niezwykłego  Papieża, fascynującego Człowieka  i serdecznego  Przyjaciela   każdego z  nas , który szykuje nam  na niebiesko  pokój wieczny i  czeka na przyjęcie gości. Jesteśmy dumne i pełne  entuzjazmu z realizacji naszego  projektu.

Janie Pawle II, do zobaczenia w niebie!

Anastazja Antosz, Renata Stąpor

 

Image

Image

Image

Image

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image


Wstawił: Irena Blat, 2021-02-11 13:41