Załączniki do postu:
{files}

Za nami kolejne już międzynarodowe spotkanie uczniów w ramach naszego projektu Erasmus+. Tym razem, w dniach 27.01.2019r. - 01.02.2019r. odwiedziliśmy Hiszpanię i jej piekne miasta: Madryt, Toledo oraz Manzanares. Udało się tam kolejnych 6 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami. Niezapomniane wrażenia z tego wujazdu będą nam towarzyszyć przez długi czas.

 W ciągu tego intensywnego tygodnia wzięliśmy udział w warsztatach tworzenia filmów animowanych metodą animacji poklatkowej, warsztatach słowa mówionego i poezji oraz warsztatach na temat równości płci. Mieliśmy również możliwość poznania tajników pracy w radio i telewizji podczas wizyty w CMM- Castilla La Mancha Media. Pomiędzy kolejnymi warsztatami, oddychając atmosferą wielkiego miasta przechadzaliśmy się uliczkami Madrytu i poznawali tamtejszą historię. W Muzeum Narodowym Centrum Sztuki Królowej Zofii, pośród licznych dzieł, mogliśmy podziwiać obraz Picassa "Guernica". W Toledo zaś, wśród malowniczych uliczek, rozwiązywaliśmy zagadkę tajemniczego zniknięcia. Na końcu odwiedziliśmy Manzanares, gdzie bardzo serdecznie powitał nas burmistrz tego miasteczka - Julián Nieva. Miejscowość ta znajduje się w regionie La Mancha, słynącym z postaci walecznego Don Kichota. Uczestnicy wymiany odwiedzili także szkołę partnerską IES AZUER, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje przygotowane wcześniej prace oraz wzięli udział w warsztatach.

Wyjazd ten dał nam wyjątkową możliwość nie tylko poznania nowych miejsc czy ludzi, ale także doskonalenia komunikacji w języku angielskim oraz kształtowania postaw aktywnego, otwartego obywatela Unii Europejskiej. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszej wyprawy, choć trudno oddać piękno tych miejsc na tak niewielu obrazach.
 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image


Wstawił: Jolanta Serafin, 2019-03-04 18:16